آموزش بیش از 1200 نفر در خانه های هلال یزد

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، حامد صدیقی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : آموزش همگانی کمک های اولیه و امادگی در برابر مخاطرات  با هدف ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح در سراسر استان در خانه های هلال برگزار می شود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد گفت :  از ابتدای مرداد ماه تاکنون  در 20 خانه هلال فعال و 100 مربی هلال احمر  بیش از 1200 نفر در رده های مختلف سنی ( 405 نفر کودک و نوجوان ، 379 نفر جوان ،426 نفر بزرگسال ) این آموزش ها را فرا گرفتند  و این طرح مبتنی بر نیاز محلی آموزش گروه های مختلف جامعه بر اساس رده سنی و نیازشان در زمینه کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات ادامه خواهد یافت.

وی، با بیان اینکه این دوره ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شده است، گفت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا، دوره های آموزشی با حضور حداکثر ۱۰ نفر و در فضای باز برگزار شد و ایجاد تاب آوری و آمادگی جامعه در برابر حوادث و کاهش آسیب ها و اثرات حوادث از جمله اهداف ارائه این آموزش ها است.

صدیقی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای داوطلب خانه های هلال به عنوان بازوان جمعیت هلال‌احمر، اضافه کرد: تجهیز و ارتقای کیفی فعالیت خانه های هلال با هدف بهره مندی آحاد جامعه از این مراکز از اهداف مهم جمعیت هلال‌احمر در روستاها و محلات است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از به پایان رسیدن این دوره و اموزش های اولیه ، شرکت‌کنندگان ضمن سازمان‌دهی در تیم‌های مختلف جوانان، امدادگران و داوطلبان سایر آموزش‌های رسمی جمعیت هلال احمر را پشت سر می‌گذرانند و با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه‌های داوطلبان، آمادگی جامعه را مقابل حوادث و بلایای طبیعی بالا می‌برند.

گفتنی است، مرحله اول برگزاری دوره های آموزش همگانی تا پایان شهریورماه در خانه های هلال استان ادامه خواهد داشت.

نظرات
ثبت نظر
گزارش تصویری
پست ویژه

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد نمایید