افزایش 75 درصدی سطح زیر کشت گلخانه‌ای استان یزد / استان یزد 20 درصد محصولات گلخانه ای کشور را تولید می‌کند

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمد علی طالبی در مراسم افتتاح پروژه فاز اول شهرک گلخانه ای بهشت ارنان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و همچنین حضور ویدیو کنفرانسی رئیس‌جمهور برگزار شد، با بیان اینکه با وجود اقلیم خشک و منابع آبی محدود، به لطف کشاورزان و دامداران استان جایگاه خوبی در حوزه جهاد کشاورزی داریم، افزود: یزد رتبه اول پرورش اسب و بلدرچین و تولید روناس و رتبه دوم تولیدات گلخانه‌ای، تولید پسته و انار و  همچنین رتبه های برتر بسیار دیگری را در حوزه دام و کشاورزی، دارا است.

 دکتر طالبی با بیان اینکه 52 درصد از یک میلیون و 800 هزار تن محصولات حوزه جهاد کشاورزی استان، تولیدات دامی و گلخانه‌ای است، افزود: این تولیدات با کمتر از 4 درصد آب حوزه کشاورزی استان، تولید می‌شود.

 وی افزود : 50 درصد از ارزش کل تولیدات حوزه کشاورزی که رقمی در حدود 12 هزار میلیارد تومان است، مربوط به محصولات گلخانه ای و دامپروری است.

 استاندار با اشاره به رشد 75 درصدی سطح گلخانه های استان در دولت تدبیر و امید، گفت:  این سطح از  1048 به  1842 هکتار رسیده است.

استاندار افزود : 540 هزار تن محصول در گلخانه های یزد تولید می‌شود که 20 درصد از تولیدات کل کشور را شامل شده و 1300 فرصت شغلی ایجاد کرده است.

 وی در انتها با بیان اینکه در سال جاری نیز برنامه های توسعه سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای را دنبال می‌کنیم افزود : 155 هکتار سطح جدید گلخانه ای و 8 شهرک گلخانه‌ای در استان ایجاد می شود که موجب افزایش 8 درصدی مساحت گلخانه های استان خواهد شد.

نظرات
ثبت نظر
گزارش تصویری
پست ویژه

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد نمایید