برخورد قاطع دستگاه قضا استان یزد با دلالان و سودجویان حوزه مسکن

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به وجود برخی بورس بازان، دلالی ها و سودجویی ها در حوزه زمین و مسکن گفت: گرچه ورود به این حوزه از وظایف اولیه دستگاه قضا نیست اما عزم دستگاه قضا استان در برخورد با دلالان و سود جویان و برخی از کارشناسان التهاب آفرین در این حوزه جدی است.

غلامعلی دهشیری با بیان اینکه در حوزه زمین و مسکن یک سری افراد دلال و سودجو با  ایجاد اشتهای کاذب و قیمت های غیرمتعارف در حال فعالیت هستند گفت:  لذا دستگاه قضایی استان طرح برخورد با افراد سودجو و دلال در حوزه زمین و مسکن را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: با بررسی های اولیه و همکاری ضابط های عام و خاص دستگاه قضا از جمله نیروی انتظامی و اطلاعات سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با مستند سازی اولیه دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان دستور برخورد با این افراد سودجو و دلال در حوزه اراضی و مسکن را صادر کرد.

دهشیری تصریح کرد: در این راستا 20 تیم سه نفر که در راس هر تیم یک قاضی دادسرا حضور داشت نسبت به ورود میدانی اقدام  و در این راستا تعدادی افراد دلال و سودجو دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد هم محل مشخصی برای فعالیت نداشتند افزود: در خصوص این افراد نیز اقدامات قضایی و قانونی لازم انجام شد.

دهشیری اظهارداشت : همچنین کارشناسانی که در این راستا کمک به ایجاد التهاب و ارتقاء کاذب قیمت ها داشته اند شناسایی و برخورد با آن ها در دستور کار دستگاه قضا استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه فلسفه ورود دستگاه قضا در این حوزه در راستای مهار افزایش قیمت ها و ایجاد آرامش نسبی در حوزه زمین و مسکن است تصریح کرد:  هر چند که این وظیفه اولیه دستگاه قضا نیست و برعهده نهادهای دیگر است که باید نظارت کامل بر حوزه قیمت زمین و مسکن داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش واسطه گری مشاورین املاک گفت: دستگاه قضا استان قدردان افرادی است  که در حوزه بنگاه های املاک براساس قانون و به صورت سالم در حال فعالیت هستند .

وی با اشاره به نقش برخی از صفحات و کانال ها در افزایش قیمت زمین و مسکن  گفت: در این راستا نیز برخورد با صفحات  و کانال های متخلف در دستور دستگاه قضا استان قرار گرفت و تعدادی از آن ها مسدود شده اند.

نظرات
ثبت نظر
گزارش تصویری
پست ویژه

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد نمایید