جشنواره مجازی «پلاستیک کَمتَرُک» در یزد اجرا می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری جشنواره مجازی «پلاستیک کَمترُک» در یزد خبر داد.

عباس ملازینلی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه این روزها شاهد هستیم استفاده از پلاستیک و مواد پلاستیکی به ویژه ظروف یکبار مصرف روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه این افزایش در صورتی که کنترل نشود می‌تواند مشکلات بسیاری برای خودمان و نسل‌های آینده به دنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: قطعا مهمترین موضوع در ارتباط با رفع این مشکل، فرهنگ‌سازی است و برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی نقش مهمی ایفا می‌کنند. 

ملازینلی تصریح کرد: در این راستا سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اقدام به برگزاری جشنواره مجازی «پلاستیک کَمترُک» در راستای فرهنگ‌سازی مصرف کمتر پلاستیک در سطح شهر کرده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزاری پویش #پلاستیک_کَمترُک را یکی از برنامه‌های این جشنواره دانست و گفت: کلیپ نقاشی، کلیپ رئال، موشن گرافیک، کلیپ دست و طرح، شن گرافیک و پخش کلیپ تجارب محیط زیستی شهروندان از جمله محورها و برنامه‌های این جشنواره است.

وی خاطرنشان کرد: انتشار اینفوگرافیک، کلیپ مردم نگار و قلم سیاه، تبلیغات شهری و مجازی،آموزش از طریق باشگاه سفیران شهروندی و برگزاری مسابقه قاراش میش بخش های مهم این جشنواره به شمار می رود.

نظرات
ثبت نظر
گزارش تصویری
پست ویژه

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد نمایید