ساخت و ساز سالم در سایه تعامل نظام مهندسی و شهرداری

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مهدی سالاری  در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر یزد از تلاش های صورت گرفته برای ایجاد هماهنگی بین نظام مهندسی و شهرداری قدردانی کرد و نتیجه این تلاش ها را در حل مشکلات مردم و کاهش هزینه آنان مؤثر خواند.

سالاری در بیان اقدامات سازمان، به راه اندازی سامانه های غیرحضوری در پی شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: با هدف کاهش مراجعات و به منظور حفظ سلامتی افراد سامانه های غیرحضوری متعددی در سازمان راه اندازی شد که از جمله آن می توان به سامانه پرسش و پاسخ غیرحضوری "تیکتینگ" اشاره نمود.

رئیس سازمان در ادامه ضمن معرفی سامانه "ارجاع نظارت" که توانسته به خوبی بر مبنای شفافیت، فرآیند ارجاع نظارت را ساماندهی کند گفت: سازمان نظام مهندسی زیرساخت های لازم برای راه اندازی چنین سامانه ای در زمینه طراحی را نیز دارد و چنانچه مشارکت خوبی بین شهرداری و سازمان در تبادل اطلاعات صورت گیرد، این کار امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شبکه ای غیر رسمی بین شهرداری و نظام مهندسی ایجاد شده که مشوق مردم در ساخت و سازهای غیرمجاز است اظهار داشت: متصل شدن سامانه های این دو ارگان و ایجاد سامانه اطلاعاتی مشترک بین آنها، می تواند دست سودجویان را از صنعت ساختمان کوتاه کند.

سالاری در پایان به بیان برخی مشکلات در ساخت و سازهای یزد پرداخت و خواستار رفع این مسائل در سایه همکاری بیشتر این دو نهاد شد.

غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز با تأکید بر تفکر اصلاحی حاکم بر تصمیمات شورا تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که ساخت و سازها به شیوه درست و اصولی انجام شود و آماده همکاری و تعامل در این زمینه هستیم.

نظرات
ثبت نظر
گزارش تصویری
پست ویژه

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد نمایید